پروژه سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه MMC

پروژه سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه MMC پروژه سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه MMC

دسته : -پژوهش

فرمت فایل : word

حجم فایل : 1050 KB

تعداد صفحات : 81

بازدیدها : 1067

برچسبها : پروژه میکروکنترلر AVR MMC

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه طراحی و ساخت سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه ی MMC

پروژه دانلودی و تحقیق طراحی و ساخت سیستم ضبط و پخش سیگنال با میکروکنترلر AVR و کارت حافظه ی MMC

مقدمه:

در این پروژه سعی بر این است که علاوه بر آشنایی با میکروکنترلر AVR و محیط نرم افزاری (labview) سخت افزار،به گونه ای طراحی شود که با دریافت سیگنال آنالوگ ورودی (صوت) از میکروفن، از طریق واحد ADC میکرو این سیگنال به دیجیتال تبدیل شود و با توجه به برنامهای که در داخل میکرو تعبیه شده است، این اطلاعات به داخل MMC ریخته شده و میکرو با دریافت فرمان از کامپیوتر به صورت ارتباط سریال دستور پخش را دریافت می کند و از طریق واحد تایمر/ کانترکه در مد PWM کار می کند, اطلاعات ذخیره شده در MMC را با آشکار سازی موج PWM توسط یک انتگرال گیر، بازسازی و به آنالوگ تبدیل می کند و این سیگنال آنالوگ بوسیله یک سری مدارات مورد نیاز برای پخش از طریق یک هدفن پخش می گردد.

فصل اول :

نگاهی اجمالی به میکروکنترلرها

بخش اول : میکروکنترلرها

سیر تکاملی میکروکنترلرها

اولین میکروکنترلرها در اواسط دهه 1970 ساخته شدند. این میکروکنترلرها در ابتدا پردازنده های ماشین حساب بودند که دارای حافظه برنامه کوچکی از نوع ROM ، حافظ داده از نوعRAM و تعدادی درگاه ورودی و خروجی بودند.

با توسعه فناوری سیلیکون، میکرو کنترلرهای 8 بیتی قویتری ساخته شدند . در این میکروکنترلرها علاوه بر بهینه شدن دستورالعمل ها، تایمر /شمارنده روی تراشه، امکانات وقفه و کنترل بهینه شده خطوط ورودی و خروجی نیز به آن اضافه شده است. حافظه موجود بر روی تراشه هنوز هم محدود می باشد و در بسیاری موارد کافی نیست .یکی از پیشرفت های قابل توجه در آن زمان، قابلیت استفاده از حافظه EPROM قابل پاک شدن با اشعه ماورا بنفش، روی تراشه بود این قابلیت، زمان طراحی و پیاده سازی محصول را به طور محسوسی کاهش داد و نیز برای اولین بار امکان استفاده از میکروکنترلرها را در کاربردهایی که حجم تولید پایینی دارند، فراهم ساخت.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید